راه توده                                                                                                                                                          بازگشت

 

 

علیه اروپا و روسیه

اوکرائین

تبدیل به لانه

داعش شده!

گرد آوری و ترجمه از سایت ریا نوستی

آزاده اسفندیاری

 

 

 

در پی ضربه های سنگین ارتش سوریه و واحدهای  نظامی روسیه بر مواضع ارتش تروریستی داعش در سوریه و همچنین ضرباتی که بر مواقع داعش در عراق وارد آمده، بخش هائی از واحدهای تروریست داعش، برای ادامه عملیات جنگی خود راهی دیگر کشورها شده اند.

یگان هایی از این نیروها در افغانستان و مرزهای مشترک این کشور با ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان مستقر شده اند و در این مناطق وارد عملیات شده اند.

در همین رابطه اخیرا فاش شد که فرماندهی داعش برای گسترش فعالیت نیرو های خود در اوکرائین مستقر شده و آموزش عملیات تروریستی را آغاز کرده است.

روز 29  ژولای "تری ماریان" معاون شورای ملی فرانسه در راس یک هیات پارلمانی برای ملاقات و گفتگو با مسئولین کریمه وارد شهر سوستوپل پایتخت این شبه جزیره شد. یکی از مهمترین موضوعات مورد بررسی این هیات با مقامات کریمه، مسئله تروریسم و اشکال مبارزاتی با این پدیده شوم و ضد بشری بود.

در یکی از دیدارها "روسلان بالبیک" معاون فرمانداری کریمه گفت: "گروه تروریستی داعش بخشی از فعالیت و تمرینات خود را به اوکرائین کشانده است. اخیرا ما اطلاع پیدا کرده ایم که باند های تروریستی داعش در منطقه "خرسون" اوکرائین نزدیک مرزهای کریمه، اردو گاه هایی برای تعلیم و آمادگی نفرات خود ایجاد کرده اند. در این منطقه یکی از بزرگ ترین نیروگاه های اتمی اوکرائین قرار دارد که داعش می تواند با تهدید به تخریب آن؛ از حکومت اوکرائین باج خواهی کند. در صورت عملی شدن چنین تهدیدی، اوکرائین و کل اروپا با یک فاجعه عظیم مواجه خواهند شد."

اخیرا نیز"ولادیمیر کیریف" کارشناس مسائل سیاسی طی مصاحبه ای با رادیو اسپوتنیک روسیه خاطر نشان کرد که در اوکرائین زمینه مساعدی برای گسترش فعالیت های داعش بوجود آمده است. اخیرا ماموران ویژه مبارزه با تروریسم اوکرائین در شهر خارکف یک شهروند لیبیایی را دستگیر کرده اند که نارنجک جنگی و اسناد همکاری با داعش را به همراه داشته است. در تحقیقات ماموران معلوم گردید که این عضو داعش وظیفه داشته از بین شهروندان اکرائین برای تربیت عملیات تروریستی عضو گیری کند.

به دو دلیل اساسی تروریست های داعش، اکرائین را برای فعالیت آموزش تروریستی خود مساعد می دانند.

اول: کیف و اسلامیست ها به لحاظ فکری هدف های مشترکی را دنبال می کنند.

دوم: آن ها دشمن مشترک خود را روسیه می دانند.

فاشیست های اوکرائینی بر این باور هستند که دریک "جنگ" مستقیم با روسیه هستند و تروریست ها نیز روسیه را که با عملیات نظامی خود در سوریه ضربات کشنده ای را به داعش و گروه جبهه النصرت وارد کرده دشمن خود می دانند.

چرا برای تروریست ها اوکرائین جذابیت خاص خود را دارد؟

به این دلیل که تروریست ها در این کشور می توانند به آسانی مدارک رسمی و قانونی برای خود جعل و فراهم کنند. خصوصا در سال های 2014 و 2015 گروه های تروریستی می توانستند بدون هیچ مانعی، پاسپورت و دیگر مدارک یک شهروند اوکرائینی را به دست بیاورند. در شرایط فعلی نیز تروریستها با دادن رشوه می توانند برای خود هرگونه مدرک اوکرائینی و یا تاسیس شرکت های تجاری در زمینه های مختلف فراهم کرده و برای اجرای اهداف خود نیرو به اروپا  یا اورال و قفقاز روانه کنند.

تا سال 2014 فعالیت "گردان کریمه" ادامه داشت. این تشکیلات به جا مانده از فعالیت های شیخ منصور و جوهر دودایف از شهروندان سابق اتحاد شوروی در جبهه التحریر و اخوان المسلمین در کریمه بود.

 پس از ملحق شدن شبه جزیره کریمه به روسیه، فعالین این  احزاب برای ادامه فعالیت خود را به منطقه خرسون اوکرائین انتقال دادند و در آن جا اهداف خود را پی گیری می کنند.

 

به تلگرام راه توده بپیوندید:

https://telegram.me/rahetudeh

 

 

 

        پیج فیسبوک راه توده

 

 

 

                      راه توده شماره 562 - 14 مرداد ماه 1395

 

                                اشتراک گذاری:

بازگشت