نامه ها و نظرات

 

پاسخی به معترضان

سایت عبدالله شهبازی

 

 

rofagha salam

raje be site abdolah shahbazi soal darqam

1.aya haman ozve sabeghe komiteye markaziye hezb mibashad?
2.agar hast ba tavajoh be hamkariye vey ba vezarate etelaat az kanale shoma site vey moarefi gardide?
ba tashakor keivan

 

دوست عزیز – با سلام

نامه های فینگلیش شما را خواندیم. منظور شما و اعتراض شما را هم درک می کنم. اولا آقای عبدالله شهبازی عضو کمیته مرکزی حزب توده ایران نبوده است. دوم آنکه تصور نمی کنیم وزارت اطلاعات نیازمند معرفی سایت وی از طریق ما باشد، مگر آنکه شما تصور کرده باشید با شلیک در تاریکی، می توانید چند نفر را شکار کنید!

اما....

آقای عبدالله شهبازی را ما هم می شناسیم و شاید بیشتر از شما. بنابراین ناشی به کاهدان نزده ایم. آنچه که مورد تفاهم نیست و از بس شما تکرار کرده اید ناچارشده ایم به آن پاسخ بدهیم اینست که وقتی انواع سایت ها و وبلاگ ها معرفی می شوند، سایت ایشان که گاه مطالب ارزنده ای هم در آن هست هیچ عیبی ندارد روی آن باشد. این که ایشان در آنجا که شما بوده اید چه کرده یک بحث حزبی است و نه بحث تحقیقات. اینجا که کمیته مرکزی نیست که بخواهیم کسی را عضو آن کنیم و یا نکنیم. در انواع میزگردها، انواع آدم ها – حتی جنایتکارانی که با دست خود آدم کشته اند- در جمهوری اسلامی حضور پیدا می کنند و ما ممکن است ضرورت داشته باشد از دهان آنها حرف هایشان را، اگر صلاح و مفید بدانیم منتشر کنیم. حتی همین روح الله حسینیان که اسم مستعارش "خسرو" است و ما از دورانی که قاضی شرع در زندان توحید بود و بعد که به اوین رفت انواع مسائل را می دانیم. اما این دانسته ها ارتباطی با انتشار فلان خبر از دهان او ندارد. آنچه را شما از شهبازی می گوئید و ما یقین داشته باشید که بیشترش را می دانیم را باید گذاشت برای امور حزبی، فعلا او چیزهائی گهگاه منتشر می کند که مفید است. این مطالب نیز از آنجا که اسناد مهمی دراختیارش قرار گرفته بیرون می زند، که این را هم ما می دانیم. او فعلا یک محقق در ایران است، که میتوان مطالبش را با آگاهی از موقعیت گذشته و حال او گزین و جهت آگاهی و افشاگری منتشر کرد. یقین داریم که خوانندگان سایت راه توده نیز آنقدر تیزبینی دارند که بدانند کدام مطلب روی سایت ایشان مفید است و کدام نیست. انتخاب را به خود آنها واگذار کنیم. زیرکی ما باید آن باشد که این هر دو (موقعیت حزبی و موقعیت کنونی او) را بدانیم و بموقع در نظر بگیریم.

1-  ما تصور می کنیم بجای نشستن و به دیگران گفتن چه بکنید و چه نکنید و دیگران صلاحیت دارند و یا ندارند، آستین همت بالا زده و خود اگر هنری داریم به میدان آوریم. با همین منظور ما کوشش کردیم شما خود وارد صحنه شوید و یک گوشه از کارها را بگیرید و برویم به جلو، بقیه مسائل در طول زمان و بموقع خود حل خواهد شد.

2-  شما حتما برنامه فارسی روز کامپیوتر خود بگذارید( البته اگر ندارید) تا مجبور نشوید بقول خودتان فینگلیش بنویسید. ما باندازه کافی دشواری فینگلیش خواندن را بدلیل نامه نگاری ها از امریکا و بویژه توسط نسل جدید بزرگ شده در اروپا و امریکا که فارسی را حرف می زنند اما نمی توانند بنویسند می کشیم. شما ظاهرا باید و می توانید نامه خودتان را مثل نامه ای بنویسید که ما برای شما اکنون نوشته ایم.

3-  بحث عبدالله شهبازی از نظر ما دراینجا خاتمه یافته است و خواهش می کنیم دیگر دراین باره توضیحی ننویسید. فکر می کنیم همین مقدار( بویژه که این نامه خودش باندازه یک مقاله برای راه توده و یا پیک نت وقت گرفت) کافی باشد.

4-  لاتین – فارسی هم بنویسید می خوانیم، اما فارسی را با کمال میل می خوانیم، همچنان که ترجمه از فارسی به انگلیسی را کمکی می دانیم که با خرسندی از آن استفاده می کنیم. منتظر همکاری شما( البته در صورت تمایل) هستیم.