راه توده                                                                                                                                                          بازگشت

 

 

نگاهی به مصاحبه هنری کیسینجر
خواب های
شوُم امریکا
برای آینده ایران

 

 

 

پایگاه خبری "گلوبال ریسرچ" تازه ترین گفتگوی خود با هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق امریکا – در دوران ریاست جمهوری نیکسون- را منتشر کرده است. او دراین مصاحبه می گوید:

 

آمریکا هم اکنون در حال راضی کردن روسیه و چین در مورد ایران است. زمانی که قصد حمله را داشته باشیم، انگاه بنگ بنگ. جنگی که دنیا پیش رو دارد، رخ خواهد داد و اوضاع به قدری متشنج خواهد شد که تنها یک ابرقدرت می تواند در این جنگ پیروز شود.

دوستانه بگویم، این ابرقدرت ما هستیم.

به همین دلیل است که اتحادیه اروپا تا این حد برای کامل کردن خود و تبدیل به یک دولت بزرگ و پر قدرت عجله دارد، زیرا آن ها می دانند که چه حادثه ای در شرف وقوع است. اروپائیان برای این که در این رقابت قدرت بقای خود را تضمین کنند، مجبور هستند تبدیل به یک دولت کامل و جامع و منسجم شوند.

این ضرورتی که برای اروپاییان وجود دارد مرا به این نتیجه می رساند که اروپایی ها کاملا می دانند:

مرحله نهایی مسابقه به سود آمریکا است. چقدر من این لحظه فرح بخش را در رویای خود دیده ام.

اگر شما یک فرد عادی باشید، ممکن است بتوانید خود را برای جنگ آماده کنید و این کار را از طریق حرکت به سمت روستاها و یا حومه شهرها و ساختن یک مزرعه انجام دهید. اما شما باید اسلحه خود را نیز به همراه ببرید. چرا که جمعیت گرسنه ها و قحطی زده ها در حوالی شما پرسه خواهند زد.

ما به ارتش گفته ایم که آمریکا مجبور است هفت کشور خاورمیانه را به دلیل منابع غنی آنان تحت کنترل خود بگیرد و آمریکا تقریبا در حال به پایان رساندن این مرحله از برنامه خود است. این در حالی است که ، ایران به عنوان آخرین پله این راه پله صعود آمریکا ، واقعا در صدد برهم زدن و یک طرفه کردن توازن موجود است.

اکنون سوال اینست که چین و روسیه تا چه زمانی می توانند غیر فعال بمانند و شاهد اقدامات آمریکا در این زمینه باشند. روسیه و چین سرانجام زمانی که اسرائیل مجبور شود با تمام امکانات و سلاح های موجود خود وارد عمل شود و هر تعداد عرب را که می تواند از پای درآورد، از خواب بیدار خواهند شد.

این امید وجود دارد که در صورتی که شرایط خوب پیش رود، نیمی از خاورمیانه به سرزمین اسرائیل تبدیل شود. جوانان ما در یک دهه گذشته به خوبی آموزش دیده اند، البته شاید ارتش این ادعا را می کند که به مردم آمریکا دلداری دهد. اما جالب است که بدانیم بازی جدیدی که با نام جنگ مدرن  ارائه شده است، مانند یک آینه دقیقا همان چیزی را نشان می دهد که قرار است بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک در دنیا روی بدهد. 

ما می توانیم یک جامعه جهانی جدید بسازیم. جامعه ای که در آن تنها یک ابرقدرت باقی خواهد ماند و آن ابرقدرت حکومت جهانی را تشکیل خواهد داد.

فراموش نکنید که آمریکا بهترین سلاح ها را در اختیار دارد، بهترین کارکنان ارتش که هیچ یک از دیگر کشورهای دنیا از آن برخوردار نیستند. زمانی که وقتش فرا برسد، آن سلاح ها و آن امکانات را به جهانیان معرفی خواهیم کرد.

 

 

 

 

   راه توده  350     10 بهمن ماه 1389

 

                                اشتراک گذاری:

بازگشت