راه توده                                                                                                                                                          بازگشت

 

 

پشت پرده

بحران ارز

 

 

تمام شواهد نشان داد که ماجرای "ارز" یک اقدام کاملا سیاسی برای زمین گیر کردن دولت بود و نهادهائی که دستشان در ماجرای دستگیری محیط زیستی ها و قتل سیدامامی آلوده است در ماجرای ارزهم آلوده است. بازپس گیری شرکت های خصولتی شده در دو دهه اخیر از نهادهای وابسته نظامی رویداد کوچکی نیست که مقاومتی در پی نداشته باشد. همچنان که گرفتن مچ دست آن 6 باصطلاح تعاونی که 25 درصد پول مملکت در اختیارشان است و روحانی هنگام تسلیم بودجه به مجلس آن را فاش کرد بی مقاومت نیست. آنها در مشهد خیز کودتائی را با ترتیب دادن تظاهرات مدیریت شده علیه روحانی و گرانی شروع کردند اما آن تظاهرات که با شعار مرگ بر روحانی شروع شده بود، ناگهان به تظاهرات در نزدیک به 90 شهر ایران با شعار "ما انقلاب کردیم، چه اشتباهی کردیم" تبدیل شد و خواب ها را آشفته کرد. تیر کمانه کرد به کانون قدرت وثروت  و سران مافیای 6 تعاونی که گفته می شود به مشهد کوچ کرده اند. اگر دولت کوتاهی کند و به ریشه های ماجرای هفته های اخیر "ارز" نپرداخته و واقعیات را به مردم نگوید و نام آن 6 تعاونی و سهامداران آن را اعلام نکند زیر چرخ دنده های حوادثی که پیاپی آفریده می شوند فلج خواهد شد. "مال است، نه جان است که آسان بشود داد!" برای از دست ندادن مالی که با حضور در عالی ترین سطوح قدرت بدست آورده اند دست به هر کاری خواهند زد و یگانه پادزهر مقاومت های آنها افشای واقعیات و گفتن حقایق به مردم است. نه در رمز و راز و اشاره، بلکه با صراحت و نام بردن از افراد و عقبه های آنها. وقتی اعلام می شود که 755 حساب دلالان ارز با 20 هزارمیلیارد تومان گردش مالی مسدود شد، آن که مسدود کرده، یعنی دولت باید به مردم بگوید این پولها از کجا در این حساب ها جمع شده بود؟

به ما اطلاع داده اند که صاحبان اصلی این حساب ها، موسسات مالی، بانکها و بویژه موسساتی مانند "کوثر" هستند. این تنها گوشه ای از واقعیاتی است که اگر غفلت شود می رود تا به حوادث بزرگ در ایران بیانجامد!

شصت درصد پول در گردش کشور نه در اختیار دولت است ونه بخش خصوصی ومردم! بلکه به قول روحانی تحت سلطه خصولتی ها(سپاه. بنیاد مستضعفان. بنیاد تعاون.بنیاد برکت. بنیاد مسکن انقلاب. ستاد اجرایی احکام امام ره.بنیاد علوی. بنیاد کرامت. آستان قدس و...) قرار دارد!

این بخش فربه از رانت ومعاف از نظارت مالیات وحسابرسی و پرداخت عوارض صادرات و واردات هر لحظه تصمیم بگیرد بخش خصوصی یا دولتی را زمین گیر می کند. این بخش بدون زحمت باورود به یک حوزه اقتصادی مثل ارز یا طلا یا مسکن وملک یا مواد غذایی ودارویی وخدمات و... کار را یکسره خواهد کرد واین همان دولت سایه وخطربالقوه ای است که اقتصاد ایران را فلج کرده است !

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh

 

 

 

 

 

 

 

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh

 

 

        پیج فیسبوک راه توده

 

 

 

                       شماره 643  راه توده -  6 اردیبهشت ماه 1397

 

                                اشتراک گذاری:

بازگشت