"رحمان هاتفی"
حماسی ترین یادنامه ها را
او برای گلسرخی و تیزابی نوشت

شاملو در سال 1356 در دو دیدار کوتاهی که با او در لندن داشت، به او سردبیری مجله "ایرانشهر" را پیشنهاد کرد، اما هاتفی با اشاره به آغاز تحولات انقلابی در ایران به او گفت: حضور من در کیهان اگر بتواند باندازه انتشار یک عنوان، یک خبر کوتاه و اندکی شکافتن پرده سانسور تاثیر داشته باشد، باید در آن سنگر بمانم. می گویند وقتی خبر کشته شدن هاتفی را به شاملو دادند، دست افسوس را به هم کوبید و گفت: مرگ را تحقیر کرد، اما حیف شد! ...

راه توده

شماره 423    پنج شنبه 14 شهریور ماه 1392

مریم فیروز

هما نصرزنجانی

گیتی مفدم

فاطمه مدرسی


گفتگو با عموئی

درک حزب ما

از "خط امام"

علمی و دقیق بود

--------------------------------

از سر راه مردم

اگر کنار نروند

مردم از روی

آنها می گذرند!

--------------------------------------

درسی که موسوی

از مصدق آموخت

تجربه ای که

حزب توده ایران

درمبارزات آموخت

دکتر سروش سهرابی

--------------------------------------

"اطلاعات موازی"

بخت و اقبال

دوران خاتمی

را نخواهد داشت

-----------------------------------

حافظه تاریخی

تحریمی ها

 ضعیف است!

عزیز ناصریان

-----------------------------------

اخوان تونس

بعد از اخوان

سرنگون شده مصر

آذرفریتاش

------------------------------------

در سوریه

چشم ها بر آسمان

دوخته شده

"النا گروموا" از شهر دمشق

خبر نگار سویتسکایا راسیا

ترجمه آزاده اسفندیاری

سناریوهای تکراری
برای مقابله با دولت روحانی

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در دوران احمدی نژاد بود. از مصلحی همچون بیکارترین و کم عقل ترین وزیر اطلاعات تاریخ جمهوری اسلامی نام برده می‌شود. همین کم عقلی و بی خاصیتی سرمایه مصلحی شد و در واقع عامل اصلی رضایت اولیه احمدی نژاد به وزارت و تقسیم کار با او بود. در این تقسیم کار وظیفه مصلحی شد مقابله با "فتنه" و کار احمدی نژاد هم شد تدارک واقعی فتنه و فتنه آفرینی و مطالعه و نسخه برداری از اسناد و مدارکی که وزارت اطلاعات علیه مقامات حکومتی جمع آوری کرده بود و به کار معامله با علی خامنه‌ای و بیت رهبری می‌آمد.
بدینسان کار اصلی مصلحی شد مقابله با فتنه، یعنی تعقیب و مراقبت و حصر امثال میرحسین موسوی و مهدی کروبی، تعقیب و شنود اصلاح طلبان، کارگزاران دوران آیت الله خمینی، وزرای کابینه خاتمی، اعضای ستاد موسوی و کروبی و دیگر میهندوستان. آنچه در این میان فراموش شد خطرات واقعی بود که از هر سو کشور را تهدید می‌کرد و همچنان می کند و احمدی نژاد و باندش خود از فراهم آورندگان این تهدید ها بودند.
مصلحی که در تمام این سال‌‌ها نان "فتنه" را خورده و به بهانه اینکه گویا با فتنه مقابله می‌کرده عملا انواع و اقسام تهدیدهای امنیتی متوجه کشور را پی نگرفت، اکنون که دولت نیز تغییر یافته و او برکنار شده نیز همچنان در توهم "فتنه" غرق است. وی اخیرا، پس از تقابلی که در مجلس با علم کردن "فتنه" با وزرای پیشنهاد روحانی شد، در مصاحبه‌ای آن تقابل را دنبال کرده به بحث فتنه بازگشت و گفت:
"نباید از فتنه به سادگی عبور کرد؛ در دوره‌ای که بنده در وزارت اطلاعات بودم کاملاً با فتنه درگیر بودم و اسناد سنگینی در این راستا وجود دارد که پشت این فتنه استکبار و براندازی نظام بود و در هر محکمه‌ای اگر قرار باشد بحث می‌کنم و اسنادش را خواهم آورد."
مصلحی که شاید اولین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی شود که مانند دیگر معاونان و وزرای احمدی نژاد بازداشت و بازجوئی شود نگفت که اگر چنین اسناد "سنگین" وجود دارد پس چرا آنها را منتشر نمی‌کند تا مردم هم از وزن سنگین آنها با خبر شوند؟ فراتر از آن چرا جرات محاکمه موسوی و کروبی را ندارند و حتی جرات فرستادن انها به زندان عادی را هم ندارند که با همان اتهامات سنگینی که ایشان می گوید با دیگر زندانیان سیاسی در یک بند باشند؟
مصلحی در همین گفتگو، ادعا کرد:
"جزوه‌ای از یکی از سران فتنه به دست آمد که طراحی فتنه از قبل از سال ۸۸ تا حال حاضر در آن تدوین شده بود و در اختیار یکی از بزرگان قرار داده شد. (لابد رهبر) چند روزی که گذشت پیغام دادند که این را بررسی کنید که از کجا و از طرف چه کسی تدوین شده است؟ پس از تحقیق و بررسی مشخص شد که ادبیات این جزوه ادبیات حزب توده بوده است."
داستان این جزوه را تا بحال دهها بار مصلحی تکرار کرده است و پیشتر هم گفته بود که نوشته "محمد رضا تاجیک" است که در این مصاحبه تبدیل شد به یکی از سران فتنه و معلوم نیست اگر این جزوه آنقدر مهم است و تاجیک هم جزو سران فتنه است پس چرا خود تاجیک آزاد است.
اینکه این جزوه "ادبیات حزب توده" بوده یعنی چه؟ مگر ادبیات پا دارد و می تواند توطئه و یا توطئه گر باشد؟
سخن حزب توده ایران کاملا روشن و قاطع است. حزب توده ایران از انقلاب و از نیروهای طرفدار تحول و اصلاح جامعه و کشور پشتیبانی کرد و همچنان از آرمان های انقلاب دفاع می کند و از جمله دلائل دفاعش از اصلاحات، درحقیقت دفاع از آن آرمان ها و نجات آنهاست. توده‌ای‌‌ها مستند به تمام بیانیه ها و سرمقاله های پیش و پس از سه انتخابات مهم یعنی انتخابات دوم خرداد با رای به محمد خاتمی، در انتخابات 88 با رای به میرحسین موسوی و در انتخابات 92 با رای به حسن روحانی شرکت کردند. اسناد این امر در راه توده موجود است. این یعنی براندازی؟
و اگر این یعنی براندازی و جرم، رهبر جمهوری اسلامی – علی خامنه ای- که در انتخابات 92 از کسانی که منتقد و حتی مخالف جمهوری اسلامی هستند هم خواست که درانتخابات شرکت کنند خود بزرگترین مجرم است! ... ادامه

-------------------------------------------------------------------

به فیسبوک

راه توده

بپیوندید

---------

فیسبوک
آرشیو
 راه توده

با مقالات دو دهه
شرکت درانتخابات
به روز شد

-----

آرشیو جدید
19 سال 
راه توده

--------

بایگانی

راه توده اینترنتی از شماره 1 تا آخرین شماره ای که در برابر خود دارید

--------

بایگانی

راه توده چاپی از شماره 1 تا 127 (1373 - 1378)

--------

جستجو

مطالب منتشره در راه توده اینترنتی

--------

 زنان 

--------

سایت ها

--------

  تماس با

 راه توده

حساب بانکی
Vernis
PostbankEssen
KontoNr. 0517751430
BLZ: 360 100 43
Germany

برای خارج از آلمان :

IBAN DE42360100430517751430

BIC PBNKDEFF

Tel:+49-30-36759721

 

آدرس پستی
Vernis
Postfach 200208
13512 Berlin
Germany

 

 

نقل مطالب منتشر شده در این سایت طبق
GNU و GFDL
با ذکر منبع آزاد است