محمد علی عمویی

نکاتی پیرامون سند اخیر شورای فعالان ملی مذهبی
خشت اول را کج نگذارید
که دیوار تا ثریا می رود کج!

اکثریت مردم ایران تقابل براساس شیوه‌های زندگی سنتی و مدرن و شهری و روستایی و مذهبی و غیرمذهبی را پشت سر گذاشته‌اند و این درست همان تحول مهمی است که سپاه و نظامیان و دار و دسته احمدی نژاد بخوبی آن را فهمیده‌اند. در پایان این بازی 30 ساله، اکنون کورش و داریوش و مکتب ایرانی را علم کرده اند. با از دست رفتن این امكان مانور، ابتدا مبارزه با تهاجم فرهنگی، از سوی علی خامنه‌ای طرح شد و سپس چاره ای جز آن نیافتند که به روی مردم اسلحه بکشند. علی خامنه‌ای به روی خود نمی اورد که آن فرهنگی که او می‌خواهد با آن مبارزه کند، همان فرهنگ مترقی است که انقلاب ایران با وارد کردن قشرهای سنتی حاشیه‌ای به درون زندگی امروزین آن را همگانی کرده است. و این اوست که با تهاجم فرهنگ ارتجاعی می‌خواهد قشرهای محروم جامعه ما را دوباره به عقب باز گرداند.

رحمان هاتفی

راه توده

شماره 285     دوشنبه 5 مهر ماه 1389

محمدعلی افراشته

رحیم نامور

مرتضی کیوان

دکتر تیزابی


در ارتباط با حزب توده ایران
یک جمله دقیق
از دهان سردار
صفارهرندی
بیرون آمده!

-----------------------------

روزگار
با توده ای ها
"شوخی نداشت"
رضا نافعی

---------------------------------

مرور راه توده
حمایت بی تزلزل
راه توده از شرکت
در انتخابات

----------------------------

شرایط بین المللی
و نقش آن، در
پیروزی انقلاب 57

------------------------------------

فاصله نجومی
آقای رئیس دانا
با جنبش‌های مدنی

-------------------------------

دولت با "اوجالان" رهبر کردها
در زندان وارد مذاکره شد
آغاز مذاکره آشتی
میان دولت
و کردهای ترکیه

عسگرداوودی

------------------------------------

تاریخ نگاری
یا انحراف در
پژوهش‌های تاریخی

فرخنده باد، 69 مین سالگرد تاسیس حزب توده ایران


برای آگاهی از آنچه در بیت رهبری می‌گذرد
سخنان علی خامنه‌ای را
باید موشکافانه گوش کرد!

بسیاری از تصمیمات، توطئه‌ها، مقابله‌ها، تئوری پردازی‌ها، برگماری‌ها و برکناری‌ها و... سرانجام، کودتای 22 خرداد و نتایج پس از آن در بیت رهبری شکل می‌گیرد. مرکز قدرت سایه‌ای که در تمام طول مدت دولت خاتمی و پس از آن، بی وقفه مورد اشاره بود و کمتر به آن توجه می‌شد، همین مرکز است.

البته، امروز سخن گفتن از این کانون قدرت، حرف و سخن تازه‌ای نیست، زیرا به آگاهی ملی تبدیل شده است، اما اشاره به این مرکز قدرت در سالهای گذشته و ضرورت توجه به آن، که از هشدارهای راه توده بود، حرف و سخنی بود که آگاهی نسبت به آن، به مرحله کنونی نرسیده بود.

دراین سرمقاله، ما قصد داریم در چارچوب یافتن درک عمیق تر از این مرکز قدرت اشاره به نکته‌ای کنیم که توجه به آن ضروری است. آن نکته، ضرورت توجه به دیدارها و سخنرانی‌های علی خامنه‌ایست. این که او دروغ می‌گوید و سفسطه می‌کند، نباید باعث شود به سخنرانی‌های طولانی و خسته کننده او توجه نکنیم و در میان جمله پردازی‌ها و سفسطه بازی‌های وی، اشاراتی را بیرون نکشیم که نشاندهنده و تائید کننده مذاکرات، همآهنگی‌ها و تئوری پردازی‌های پشت پرده، در آن مرکز قدرت – بیت رهبری- است.

9 سال پیش، وقتی او در نماز جمعه تهران گفت: "در هر انقلابی ریزش نیرو و رویش نیرو وجود دارد"، خبر از فاجعه‌ای می‌داد که امروز، با روی کارآوردن احمدی نژاد و افراد بی ریشه و مشکوک شاهد آن هستیم.

زمانی که وی 6 سال پیش باصطلاح سرزده به دانشگاه تهران رفت تا درباره ریشه‌های غرب زدگی صحبت کند و همانجا در اشاره به اینترنت گفت: وقتی اینترنت هست که ما باید آن را کنترل کنیم، حتما تکنیک خنثی سازی و کنترل آن هم وجود دارد". بعدها سیستم فیلترینگ با هزینه‌ای چند میلیارد دلاری و برای باصطلاح مقابله با تهاجم فرهنگی و در واقع برای دفاع از فرهنگ ارتجاعی و به عقب کشیدن چرخ زمان و بازگرداندن جامعه به واپسگرائی وارد کشور شد.

ما از این نمونه‌ها یک لیست بلند بالا می‌توانیم تهیه کرده و ارائه بدهیم. از جمله درباره این اظهار نظر وی در دیدار با استاتید دانشگاهی که مربوط به چند هفته پیش است: "کسانی هستند، که  با چند نفر دیدار می‌کنند و علیه پیشرفت‌ها و فعالیت دولت حرف می‌زنند. آنها از موریانه بدتر‌اند." چند روز پس از این اظهار نظر، خانه موسوی و كروبی محاصره امنیتی شد... ادامه

-------------------------------------------------------------------

فیلم فستیوال را می توانید از اینجا ببینید!
فستیوال 3 روزه
جوانان کمونیست
در شهرهای یونان

----------------------------------------------------------------------------------

حساب بانکی
Vernis
PostbankEssen
KontoNr. 0517751430
BLZ: 360 100 43
Germany

برای خارج از آلمان :

IBAN DE42360100430517751430

BIC PBNKDEFF

Tel:+49-30-36759721 آدرس پستی
Vernis
Postfach 200208
13512 Berlin
Germany

 

 

نقل مطالب منتشر شده در این سایت طبق
GNU و GFDL
با ذکر منبع آزاد است
آمار این سایت از طریق برنامه موزیلا قابل مشاهده است